Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Святилівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 22550054) був реорганізований і увійшов до складу Градизької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Святилівська сільська рада розташована в лісостеповій зоні, на межі Полтавської та Черкаської області на березі Кременчуцького водосховища. Територія до якої входить рада  вважається найбільш екологічно чистою зоною, грунти переважно чорноземні.

Площа населених пунктів сільської ради 1183 га, загальна площа земель всього - 17058 га. Святилівська сільська рада межує з Бугаївською  сільською радою. Населення сільської ради станом на 01.01.2016 року складає – 1615 осіб. До складу територіальної громади входять п’ять населених пунктів: с. Святилівка - центр територіальної громади, с. Липове, с. Крива Руда, с. Проценки, с. Струтинівка, майже всі населені пункти газифіковано.

Село Святилівка Глобинського району Полтавської області розташоване в північно-західній частині району, за 45 км від райцентру м.Глобине, на березі Кременчуцького водосховища. Площа населеного пункту - 656 га. 

На території села Святилівка діють: Святилівська сільська рада, ВП „А/Ф ім. Шевченка”, Оболонська дільниця Черкаського регіонального управління водних ресурсів,Святилівська дільнична лікарня ветеринарної медицини, Святилівське КП „Ветеран”, поштове відділення зв'язку, Святилівська ЗОШ І-ІІІ ст., аптека № 107, амбулаторія ЗПСМ, Святилівський СБК, бібліотека,  п’ять магазинів, кафе, фермерські господарства. 

В цетрі села в 1956 році зведено пам’ятник „ Воїну – визволителю” та в 1967 році - Пам’ятник „ Героям Громадянської війни”.На заході села протікає річка Рудка , яка впадає в Кременчуцьке водосховище, на сході  проходить берег озера Лиман, яке живиться джерелами підземних вод. Слід зауважити, що грязь озера Лиман має лікувальні властивості.

Письмових джерел про походження села Святилівка не виявлено, але існують  дві легенди. В одній з них (за свідченням старожилів села) назва села походить від слова „святити”. Як твердить історія козацького поселення, козаки, що вели боротьбу з турками на укріпленнях „Воїнь” та „Кізівер”, побудували церкву, на вівтарі якої стояв підсвічник з написом „Святителю”. Саме під цим підсвічником вся козацька округа святила зброю, даючи клятву з честю відстояти рідну землю. Ішов козак святити зброю, а повертаючись казав: „Іду з Святилівки”. Так і залишилась ця назва за поселенням, де пізніше і виникло наше село. Інша легенда гласить, що село було назване в честь першого його поселенця, прізвище якого було Святелик.  

Село Липове Глобинського району Полтавської області розташоване на березі Кременчуцького водосховища та річки Сула, за 65 км від райцентру Глобине та межує з Черкаською областю,площа населеного пункту - 346 га.

На території села Липове діють: ФАП, сільський клуб, бібліотека, поштове відділення, 3 магазини, 2 кафе, туристичні бази, АЗС. Через село проходить траса Київ-Дніпропетровськ.

Село Крива Руда Глобинського району Полтавської області розташоване за 61 км від райцентру Глобине, площа населеного пункту - 14 га. На території с.Крива Руда розташована АЗС.

Село Проценки Глобинського району  Полтавської області розташоване за 55 км від райцентру Глобине, площа населеного пункту - 122 га. На території населеного пункту діє ФАП, газова АЗС. 

Село Струтинівка Глобинського району Полтавської області розташоване за 50 км від райцентру Глобине, площа населеного пункту - 45 га.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *